Camp, Cassin / články / MHFF 2016 je za námi

MHFF 2016 je za námi

fotka k článku MHFF 2016 je za námi I letos jsme na stánky zalitém náměstí v Teplicích nad Metují představovali naše lezecké značky BEAL, CAMP a CASSIN, v parku ste si mohli ve stánku BEAL umotat za symbolickou dvacku bambuláka z lana a mnoho z vás si vyzkoušelo své dovednosti v našich soutěžích. Ve stánku TotalOutdoor na náměstí se motala Opera 8,5mm 80m a v parku probíhal oblíbený VĚŠÁK.

Výsledky soutěží Věšák a Motání Opery 8,5 čtěte dál.

Kinderkopfy v parku a výtěžek pro Skalní záchrannou službu Broumovsko


Ve stánku BEAL v parku sme vás učili motat hlavy z nařezaných lan. Za každý kousek jsme vybírali symbolickou 'dvacku' a díky vašemu zájmu jsme v neděli Skalní záchrance Broumovsko předávali krásných 16742,- Kč

Motání OPERY 8,5mm 80m


1. Marek Hutař - 41:10s
2. Deny - 41,18s
3. Jirka - 49,30s

Několik žen letos orodovalo za zvláštní ženskou kategorii.. několik však také zvolalo, že není soutěž, ve které by muži jednoznačně dominovali :). Nejrychlejší žena byla Laettitia z Francie, která to se zaváháním dala za 50,93s a nebýt chybky, mohla v pohodě oslovit první pozice.
Celkem jsme změřili 112 účastníků motání :)

Věšák – Kláda


Jak již je na fesťáku tradicí, tak páteční podvečer patřil opět oblíbené soutěži Kláda. Pravidla jsou jednoduchá, nad bazének se zavěsí za ruce na kládu dva soutěžící, kdo se dříve pustí padá do bazénku, kdo vydrźí postupuje do dalšího kola. Opět jsme soutěžili o hodnotné ceny, letos v celkove hodnotě 30000kč, které věnovali Beal s Asolem. Letošní ročník měl malinko komornější atmosféru, co se divácké kulisy týče, ale účastníků soutěže neustále pribývá. Bohužel v dětské kategorii se na několik dětí letos nedostalo místo v pavouku.

Ve zkratce výsledky:

Zůčastnilo se 32 dětí, 22 bab a 39 chlapů, cenz jsme měli připravené v každé kategorii pro prvních 8 a zde jsou borci:

Děti
1. Marek
2. Dáša
3. Vilém J.
4. Markéta J.
5. -8. Sebík, Andrea O.,Terezie P, Elena B.

Baby
1. Anna F.
2. Martina G.
3. Anna Č.
4. Nikola H.
5. -8. Tereza P, Andrea P., Daniela N., Anna Š.

Chlapi
1. Marek S.
2. Martin B.
3. Petr H.
4. Mikeš st.
5. -8. Jan A., Kaštan, Kuba M., Honza N.

Věríme že jste si soutěž užili a třeba za rok zase navidenou


Galerie fotek:

MHFF 2016 je za námi, fotka: mhff_2016_01.jpg MHFF 2016 je za námi, fotka: mhff_2016_02.jpg MHFF 2016 je za námi, fotka: mhff_2016_03.jpg MHFF 2016 je za námi, fotka: mhff_2016_04.jpg MHFF 2016 je za námi, fotka: mhff_2016_05.jpg MHFF 2016 je za námi, fotka: mhff_2016_06.jpg MHFF 2016 je za námi, fotka: mhff_2016_07.jpg MHFF 2016 je za námi, fotka: mhff_2016_08.jpg MHFF 2016 je za námi, fotka: mhff_2016_09.jpg MHFF 2016 je za námi, fotka: mhff_2016_10.jpg

8.9.2016 | napsal: Pigi | zdroj: TotalOutdoor

Zajímavosti a články:

Ferrata Kinetic Rewind PRO s normou EN 958:2017

5.4.2018 | napsal: Pigi | zdroj: TotalOutdoor

Ferratový set s párací smycí splňuje novou bezpečnostní normu EN958:2017, která umožňuje použití ferraty pro osoby s hmotností 40-120kg. Ferratový set Kinetic viniká delšími ergonomickými karabinami CAMP Horai, které perfektně padnou do dlaně a velice snadno se s nimi manipuluje. Díky jejich prodloužení se uživatel nikdy prsty nedostane ke kontaktu s jistícím lanem.
Ferrata Kinetic Rewind PRO s normou EN 958:2017
Pro náročnější ferratisty se set Kinetic vyrábí i s obratlíkem, který řeší křížení popruhů s karabinami při pohybu po jistícím laně - Kinetic Gyro Rewind PRO.

Helma SPEED COMP na lezení i na lyže

18.1.2018 | napsal: Pigi | zdroj: TotalOutdoor

Helma SPEED COMP na lezení i na lyže
Co takhle do výbavy helmu, s certifikací pro lezení i lyžování?
- Excelentně vyřešené odvětrávání díky otvorům v zadní části
- Snadno nastavitelné popruhy s pěnovou vystýlkou pod bradu
- Elastické popruhy pro efektivní držení lyžařských brýlí
- Vyrobeno technologií IN-mold s použitím EPS
- Upravené klipy pro čelovku
- EN 12495 a EN1077/B
- Tři barevné varianty
- Velikost: 54-60cm
- Hmotnost: 350g
ČÍST VÍCE

ČASOPISY Alpin a Bergsteiger testovaly a ocenily via ferrata sety CAMP

1.8.2017 | napsal: CAMP | zdroj: www.camp.it

Léto je ideálním obdobím pro fanoušky zajištěných cest, známých jako via ferrata, nebo, chcete-li německy, klettersteig. Mějte na paměti, že pro tyto aktivity je nutné používat předepsanou bezpečnostní výbavu: přilbu, úvazek a ferratový set.
Renomované německé časopisy ALPIN a BERGSTEIGER nedávno zveřejnily výsledky testů vybraných ferratových setů, přičemž výrobky CAMP byly velmi dobře hodnoceny. Model CAMP Vortex Rewind Pro získal “Allround-Tip” ocenění od časopisu ALPIN, zatímco CAMP Kinetic Gyro Rewind Pro byl časopisem BERGSTEIGER oceněn známkou”Testsieger” pro skvělou funkčnost.


ALPIN zdůvodnil své doporučení CAMP Vortex Rewind Pro skvělými karabinami Horai, správné dálce a funčnosti elastických popruhů, nízkou hmotností (520 g) a zajímavou cenou. BERGSTEIGER u setu CAMP Kinetic Gyro Rewind Pro ocenil opět karabiny Horai a patentovaný system Gyro, který vyhodnotili jako nejlepší řešení toho, jak se vyhnout překroucení či zamotání popruhů. Rakouský BERGSTEIGER k testu zveřejnil krátké video s představením výrobku, které je k dispozic >>zde<<.

Recenze: Horolezecká helma CAMP Storm

14.6.2017 | napsal: Svět outdooru | zdroj: Svět outdooru

Recenze: Horolezecká helma CAMP Storm

CAMP STORM

Klasická “in-mold” EPS konstrukce s polykarbonátovou skořepinou. V ní je neuvěřitelný počet 22 větracích otvorů. Ty zajišťují dostatečný tepelný komfort i při testování na skialpech. Kromě nich jsou na helmě i dva páry klipů na fixaci čelovky tak, aby nevyjížděla nahoru a nespadla vám. Jedná se o jednoduchý systém přizvednutí klipů a zastrčení elastického popruhu čelové svítilny.
ČÍST VÍCE

Camp Dyon Express 11cm

11.4.2017 | napsal: VodaHory | zdroj: www.vodahory.cz

VEŘEJNÁ SBÍRKA na podporu kolegy a kamaráda Libora Bohdaneckého

3.4.2017 | napsal: TotalOutdoor | zdroj: Sportovní klub hasičů KH kraje ve spolupráci s HZS Královéhradeckého kraje

Našemu kamarádovi a výbornému člověku především jsme 30.3.2017 přispěli částkou 20 000,-. Prosíme tímto i o vaši pomoc.
Libor Bohdanecký
Profesionální hasič z Hradce Králové
Libor celý svůj profesní život pomáhá ostatním jako profesionální hasič, lezec – instruktor a letecký záchranář. S lezením začal ve čtrnácti letech. Jako aktivní sportovec se nevyhnul mnohým zraněním, kterými se nikdy nenechal odradit. Nebyl zvyklý spoléhat se jen na talent a dispozice, které mu nadělila příroda, ale věřil, že úspěch se skrývá v tvrdé dřině. Liborovi 29. června 2016 během lezeckého výcviku v Teplických skalách pravděpodobně smekla noha a při třináctimetrovém pádu si způsobil mnohočetná poranění. Ta nejzávažnější mají za následek poškození míchy. Liborovi a jeho rodině chceme pomoci překlenout těžké období, které všechny čeká.
Veřejná sbírka na podporu kolegy a kamaráda Libora Bohdaneckého
Veřejná sbírka je pořádána za účelem poskytnutí pomoci v tíživé životní situaci způsobené těžkým služebním úrazem s trvalými následky na svém zdraví (současnosti je Libor upoután na invalidní vozík). Jedná se zejména o zajištění rehabilitačních pobytů a procedur, zdravotních, rehabilitačních, sportovních a kompenzačních pomůcek a bezbariérového bydlení.
Číslo účtu: 2501132019/2010.
ČÍST VÍCE

Osvědčené nesmeky CAMP IceMaster

6.2.2017 | napsal: Pigi | zdroj: TotalOutdoor

Osvědčené nesmeky CAMP IceMaster, fotka: icemaster.jpg Lehké, univerzální nesmeky s 12ti ocelovými hroty určené pro bezproblémovou chůzi na zledovatelém terénu. Snadné, stabilní a bezpečné upevnění k botě je zajištěno pomocí pružných gumových úchytů a bočních řetězů s pivotem na špici.
Součástí je i pevný skladovací obal na zip.
Velikosti 35-47.
Čtěte ZDE

Stylová přilba CAMP Titan

21.12.2016 | napsal: Pigi | zdroj: TotalOutdoor

Stylová přilba CAMP Titan, fotka: 2127-02-2_clanky.jpg Titan představuje pevnost, odolnost, pohodlí a nápaditý estetický tvar narozdíl od jiných helem. Titan je vyrobena pomocí ABS plastu vstřikovaného do formy, která má speciální tvar pro optimalizaci pevnosti a trvanlivosti.

>>Více čtěte ZDE<<

CAMP - profesionál i ve skialpinismu

16.11.2016 | napsal: Pigi | zdroj: TotalOutdoor

CAMP - profesionál i ve skialpinismu, fotka: nanotech.jpg CAMP Corsa Nanotech je druhý nejlehčí cepín na světě (250g/50cm). Co do jednoduchosti ovládání má ještě praktický ocelový hrot i bodec, který ocení každý nročný skialpinista.
10ti hroté ocelové mačky CAMP Tour Nanotech se svou hmotností řadí rovněž na první světovou příčku ve své třídě ocelových maček.
Čtěte ZDE

Liquid chalk - Tekuté nemagnesium :)

5.10.2016 | napsal: Pigi | zdroj: TotalOutdoor

Liquid chalk - Tekuté nemagnesium :), fotka: liquid_chalk.jpg Speciální krém, nikoliv kapalina.
Žádné magnesium, ale křemík, který není nebezbečný pro zdraví a inhalaci.
Bez alkoholu, tedy neagresivní ke kůži.
Přírodní báze, bez zápachu, netvořínebezpečný odpad jako ostatní tekutá magnesia.
Protože krém není na bázi alkoholu, trvá vstřebání trochu déle než u ostatních tekutých magnézií, nejdéle všakdo 1 minuty.
Čtěte ZDE

Obchodní podmínky | Reklamační řád

Provozovatel: Totaloutdoor 2009 | Systém: Virus-Sport s.r.o.